sobota, 12 października 2013

Poradnik dla studentów i uczniów

Uwaga studenci i uczniowie – polecamy e-booka „Mapy Myśli. Poradnik dla osób uczących się“, autorstwa Agaty Baj. Autorka jest jednym z nielicznych polskich ekspertów specjalizujących się w Mapach Myśli, pasjonatką nowoczesnej edukacji, trenerem i pedagogiem. Agata Baj wykorzystywała tę metodę już podczas swoich studiów, a obecnie prowadzi zajęcia ze studentami pedagogiki ucząc ich, w jaki sposób mogą rysować i opisywać swoje myśli oraz po co w ogóle powinni to robić. Podsumowując wieloletnie doświadczenia, zebrała w tym e-booku unikalny zestaw materiałów, omówionych w ujęciu praktycznym i z nastawieniem na jak największą użyteczność dla korzystających z Map Myśli.

Okładka e-booka "Mapy myśli"
Na konkretnych przykładach z własnej „mapoteki“ autorka pokazuje, w jaki sposób budować Mapę Myśli, aby dokonać selekcji informacji, wybrać te, które należy zapamiętać. Pokazuje zestaw popularnych błędów oraz podpowiada, jak należy ich unikać. Wyjaśnia, w jaki sposób można „rozebrać“ trudny tekst naukowy, z jakimi często mamy do czynienia w podręcznikach akademickich i szkolnych oraz przełożyć go na zapis łatwo przyswajalny dla mózgu.

Z całą pewnością ten poradnik okaże się pomocny wszystkim osobom uczącym się, w szkole, na studiach oraz kursach doszkalających. Będzie również doskonałym narzędziem dla nauczycieli, z pomocą którego mogą wpływać na lepsze zapamiętywanie treści przez swoich uczniów i studentów. 

Mapy Myśli. Poradnik dla osób uczących się. Agata Baj. Warszawa, luty 2013; wydanie pierwsze; ISBN: 978-83-63286-06-4; format: ePUB. Seria: Think! Wirtualna Biblioteka Nowoczesnego Nauczyciela i Ucznia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza